Ве молиме користете го овој идентификатор да го цитирате или поврзете овој запис: http://hdl.handle.net/20.500.12188/10262
Наслов: On the three-dimensional Wiener number
Authors: Bogdan Bogdanov, S. Nikolić, N. Trinajstić,
Issue Date: 1989
Journal: Journal of Mathematical Chemistry, 3, 299–309 (1989).
URI: http://hdl.handle.net/20.500.12188/10262
Appears in Collections:Faculty of Natural Sciences and Mathematics: Journal Articles

Files in This Item:
File Опис SizeFormat 
XIII_0381.pdfB. Bogdanov, S. Nikolić, N. Trinajstić, On the three-dimensional Wiener number, Journal of Mathematical Chemistry, 3, 299–309 (1989).624.83 kBAdobe PDFView/Open
Прикажи целосна запис

Page view(s)

6
checked on 9.11.2024

Download(s)

32
checked on 9.11.2024

Google ScholarTM

Проверете


Записите во DSpace се заштитени со авторски права, со сите права задржани, освен ако не е поинаку наведено.