Ве молиме користете го овој идентификатор да го цитирате или поврзете овој запис: http://hdl.handle.net/20.500.12188/32203
Наслов: ON SEQUENCE CONVERGENCE IN (3, j)-METRIC SPACES, j ∈ {1, 2}
Authors: Dimovski, Pavel
Dimovski, Tomi
Dimovski, Donco
Issue Date: 2024
Publisher: Matematicki Bilten
Journal: Matematichki Bilten
Series/Report no.: Vol. 48;No. 1
URI: http://hdl.handle.net/20.500.12188/32203
DOI: https://doi.org/10.37560/matbil
Appears in Collections:Faculty of Technology and Metallurgy: Journal Articles

Прикажи целосна запис

Google ScholarTM

Проверете

Altmetric


Записите во DSpace се заштитени со авторски права, со сите права задржани, освен ако не е поинаку наведено.