Ве молиме користете го овој идентификатор да го цитирате или поврзете овој запис: http://hdl.handle.net/20.500.12188/10992
DC FieldValueLanguage
dc.contributor.authorSeferi, Ylldritaen_US
dc.contributor.authorMarkoski, GJorgjien_US
dc.contributor.authorGJurchinovski, Aleksandaren_US
dc.date.accessioned2021-03-16T09:43:40Z-
dc.date.available2021-03-16T09:43:40Z-
dc.date.issued2019-
dc.identifier.citationJournal of Natural Sciences and Mathematics of UT 4, 223-229 (2019)en_US
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.12188/10992-
dc.language.isoen_USen_US
dc.relation.ispartofJournal of Natural Sciences and Mathematics of UTen_US
dc.subjectfractional-order systemsen_US
dc.subjectNonlinear Sciences - Chaotic Dynamicsen_US
dc.titleNumerical solution and chaotic dynamics of fractional order Lorentz and Chen systemsen_US
dc.typeArticleen_US
dc.relation.conference3rd International Conference of Natural Sciences and Mathematics, 15-17 May 2019, Tetovoen_US
item.grantfulltextnone-
item.fulltextNo Fulltext-
crisitem.author.deptFaculty of Natural Sciences and Mathematics-
crisitem.author.deptFaculty of Natural Sciences and Mathematics-
Appears in Collections:Faculty of Natural Sciences and Mathematics: Journal Articles
Прикажи едноставен запис

Page view(s)

56
Last Week
2
Last month
0
checked on 3.4.2025

Google ScholarTM

Проверете


Записите во DSpace се заштитени со авторски права, со сите права задржани, освен ако не е поинаку наведено.