Ве молиме користете го овој идентификатор да го цитирате или поврзете овој запис: http://hdl.handle.net/20.500.12188/10966
DC FieldValueLanguage
dc.contributor.authorB. Minčeva Šukarova, G. Slark, W. F. Sherman,en_US
dc.date.accessioned2021-03-16T09:00:45Z-
dc.date.available2021-03-16T09:00:45Z-
dc.date.issued1988-
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.12188/10966-
dc.language.isoen_USen_US
dc.relation.ispartofJournal of Molecular Structure, 175, 289–293 (1988)en_US
dc.titleThe Raman spectra of the KOH-doped ice polymorphs - V and VIen_US
dc.typeJournal Articleen_US
item.grantfulltextopen-
item.fulltextWith Fulltext-
Appears in Collections:Faculty of Natural Sciences and Mathematics: Journal Articles
Files in This Item:
File Опис SizeFormat 
XIII_0367.pdfB. Minčeva Šukarova, G. Slark, W. F. Sherman, The Raman spectra of the KOH-doped ice polymorphs - V and VI, Journal of Molecular Structure, 175, 289–293 (1988).217.45 kBAdobe PDFView/Open
Прикажи едноставен запис

Page view(s)

63
Last Week
1
Last month
1
checked on 4.4.2025

Download(s)

12
checked on 4.4.2025

Google ScholarTM

Проверете


Записите во DSpace се заштитени со авторски права, со сите права задржани, освен ако не е поинаку наведено.