Ве молиме користете го овој идентификатор да го цитирате или поврзете овој запис: http://hdl.handle.net/20.500.12188/29625
DC FieldValueLanguage
dc.contributor.authorB. Chaouchi, M. Kostić, D. Velinoven_US
dc.date.accessioned2024-03-02T02:14:30Z-
dc.date.available2024-03-02T02:14:30Z-
dc.date.issued2023-
dc.identifier.citationB. Chaouchi, M. Kostić, D. Velinov, Metrical almost periodicity, metrical approximations of functions and applications, Turk. J. Math., Vol. 47, (2023), 769-793en_US
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.12188/29625-
dc.language.isoenen_US
dc.relation.ispartofTurk. J. Math.en_US
dc.titleMetrical almost periodicity, metrical approximations of functions and applicationsen_US
dc.typeArticleen_US
item.grantfulltextnone-
item.fulltextNo Fulltext-
Appears in Collections:Faculty of Civil Engineering: Journal Articles
Прикажи едноставен запис

Page view(s)

15
checked on 6.11.2024

Google ScholarTM

Проверете


Записите во DSpace се заштитени со авторски права, со сите права задржани, освен ако не е поинаку наведено.